Jde o trvalé odstranění chloupků pomocí pulsního světla. Při této bezbolestné metodě se používají vysokovýkonné přístroje typu IPL (intenzivní pulzní světlo), které mají prvotřídní výsledky. Tato metoda je jako jediná – trvalá. Pulzní světlo je speciálně vybraná frekvence světla, která působí na vybrané části kůže. Technologie IPL umožňuje zničení vlasového folikulu prostřednictvím selektivní fototermolýzy. Tento termín se skládá z řeckého slova „foto“ = světlo, „termo“ = teplo, „lysis“ = zničení a „selektiv“ = působící pouze místně. Melanin (kožní pigment) způsobí, že chlup se ve své podstatě stane svými vlastnostmi podobný optickému vláknu, které vede světlo. Přivede ho pouze do cibulky chloupku (což je zárodečná část, z níž chlup vyrůstá) a nikam dál. Světlo se po té promění v teplo (cca při 70 – 75 °C), čímž dojde k zániku buněk cibulky a také buněk v zárodku, které vytváří cibulku. Tím je tedy cibulka definitivně zničena! Teplo neproniká do okolních částí těla a tím je metoda naprosto bezbolestná (na rozdíl od laseru, který proniká i do okolí, čímž je zákrok bolestivý). Zákrok je však nutno po čase opakovat, jelikož některé chloupky nejsou ve fázi růstu, ale pouze jsou k němu připraveny.

Frekvence návštěv je 5-8 týdnů. Proto je třeba uskutečnit několik sezení, abychom ošetřili i chloupky, které byly při předchozích sezeních v klidové fázi.

Jedná se o zcela bezpečné ošetření. Systém IPL umožňuje ochlazení pokožky díky přestávkám mezi světelnými mikroimpulsy a tak pokožka nebývá spálená, jak se někdy stává u laseru.

Provedení ošetření IPL:

  • Kosmetička nanese chladivý gel na ošetřovanou oblast
  • Na pokožku se přiloží hlavice IPL a postupně se posouvá a provádí se ošetření
  • Odstraní se zbytky gelu
  • Na závěr se aplikuje zklidňující přípravek
  • Po několika dnech (1 – 14 dní) odumřelé chloupky přirozeně vypadají

Délka sezení je závislá na velikosti ošetřované oblasti (např. horní ret, brada, podpaží cca 10-15 minut, celé tělo až 2 hodiny). Po tomto ošetření je zákazník okamžitě schopen běžných aktivit bez jakéhokoli omezení.

Kontraindikace:

Epilepsie, Diabetes, Herpes, Tetování, Čerstvé opálení, Kožní vyrážka, Přecitlivělost na světlo

Před fotoepilací:

Minimálně měsíc před aplikací nedoporučujeme opalování na sluníčku ani v soláriu a nepoužívat samoopalovací přípravky. Několik dní před aplikací není vhodné chloupky odbarvovat ani depilovat jakoukoli metodou vytrhávání (pinzeta, vosk). Chloupek absorbuje světelnou energii prostřednictvím melaninu v kořínku. Pokud kořínek vytrhneme, nedojde k absorpci energie a buňky vlasového folikulu se nezničí.

Výhody fotoepilace pomocí IPL:

  • bezpečnost
  • neinvazivní metoda, téměř bezbolestná, vedlejší účinky jsou nulové díky ochlazení pokožky
  • účinnost, přizpůsobivost, pohodlnost, rychlost